Fundacja Alberta Schweitzera z tytułem TOP CHARITY 2020

Fundacja Alberta Schweitzera otrzymała od Animal Charity Evaluators tytuł Top Charity 2020 – jednej z czterech najskuteczniej działających organizacji prozwierzęcych na świecie.

Amerykańska organizacja Animal Charity Evaluators (ACE) po raz trzeci z rzędu doceniła działania Fundacji Alberta Schweitzera w Niemczech oraz w Polsce,  odznaczając ją tytułem Top Charity. Wyróżnienie to oznacza, że fundacja jest jedną z czterech najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie, co czyni ją szczególnie godną polecenia dla darczyńców.

ACE co roku stawia sobie za cel pokazanie najbardziej efektywnych sposobów działania na rzecz zwierząt. . Jednym z kryteriów oceny jest szczególnie dobre wykorzystywanie darowizn. 

“Bardzo się cieszymy, że organizacja tak szczegółowo oceniająca i analizująca efektywność działań na rzecz zwierząt po raz kolejny potwierdziła, że nasza praca jest skuteczna i ma ogromny wpływ na poprawę losu zwierząt”, mówi Mahi Klosterhalfen, prezes Fundacji Alberta Schweitzera w Niemczech.

W bieżącym roku ACE przyjrzała się bliżej 22 najbardziej obiecującym z grona 105 organizacji prozwierzęcych i intensywnie przeanalizowała pracę dwunastu z nich. W wyniku tego procesu przyznano dziesięć rekomendacji. Najwyższą nagrodę – Top Charity – otrzymały tylko cztery organizacje działające na rzecz zwierząt na całym świecie. Fundacja Alberta Schweitzera po raz trzeci z rzędu znalazła się w tym gronie Wcześniej, przed 2018 rokiem, wielokrotnie otrzymywała tytuł “organizacji wyróżniającej się”.

7 kryteriów przyznawania tytułu Top Charity przez Animal Charity Evaluators

ACE bada organizacje działające na rzecz poprawy dobrostanu i ochrony praw zwierząt w oparciu o siedem kryteriów: 

  • Czy realizowane są kampanie i projekty, które mogą coś zmienić dla zwierząt
  • Czy organizacja potrafi dobrze wykorzystywać dodatkowe dotacje
  • Czy organizacja odniosła w przeszłości wiele sukcesów
  • Czy organizacja jest świadoma ponoszonych kosztów
  • Czy wyciągnięto wnioski z sukcesów i błędów
  • Czy zarządzanie fundacją jest dobre, a wizja organizacji jasna
  • Czy organizacja posiada zdrową kulturę organizacyjną i zrównoważone struktury

Pełną analizę ACE na temat działalności Fundacji Alberta Schweitzera można znaleźć tutaj (tekst w języku angielskim).

 

Podziel się

Back to top